کندر خوراکی

خواص دارویی کندر و روغن کندر (بخش دوم)

 1. کاهش استرس از خواص کندر:          همانطور که میدانید امروزه استرس و فشار بخشی جدا نشدنی از زندگی است؛ میتوانید از روغن کندر به عنوان عطر استفاده کنید و یا آن را روی شقیقه هایتان بمالید و از استرس خلاص شوید.
 2. کاهش دردهای عظلانی با کندر:          کندر باعث افزایش گردش خون در قسمت های آسیب دیده میشود و دردهای عظلانی را تسکین میدهد. کندر برای افراد مبتلا به رماتیسم فوق العاده است.
 3. کاهش خارش از خواص کندر:          استفاده مستقیم کندر بر ناحیه آسیب دیده به رفع تدریجی خارش کمک میکند.
 4. تسکین درد کمر با روغن کندر:          مسائل زیادی مانند بلند کردن وزنه های سنگین ، ایستادن و نشستن های اشتباه و بارداری میتوانند باعث کمر درد شوند.اگر کمر درد دارید میتوانید این روغن را به صورت موضعی استفاده کنید.
 5. روغن کندر برای کاهش التهاب:          استفاده از روغن کندر به صورت موضعی و یا مصرف کپسول آن می تواند در کاهش التهاب بسیار تاثیرگذار باشد.
 6. روغن کندر برای تقویت سیستم ایمنی بدن:          اگر سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشید، باعث بیمار شدن مکرر شما می شود.مصرف کپسول کندر و یا قرار دادن این روغن در کف پا، سیستم ایمنی را تقویت می کند و به فرد برای داشتن زندگی سالم تر کمک می کند.
 7. روغن کندر برای رفع و کاهش مشکلات بینایی:          روغن کندر را در اطراف چشم ها، گونه ها و استخوانهای ابرو به مدت چند ماه بمالید. البته ممکن است باعث ایجاد اشک شود. اما در نهایت به تقویت بینایی کمک شایانی می کند.مالیدن یک قطره روغن کندر در کف دست ها و قرار دادن آنها روی چشم هی باز به مدت پنج دقیقه در روز می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به بینایی را حل و رفع کند.
 8. افزایش و بهبود تمرکز با روغن کندر:          استفاده منظم یک یا دو قطره از این روغن بر روی شقیقه ها و پشت گردن باعث افزایش تمرکز فرد می شود.
 9. ضد سرطان:          این روغن برای مبارزه با سرطان بکار می رود. بی شک این یکی از بهترین خواص کندر برای سلامتی است.
 10. درمان طبیعی آرتریت روماتوئید با کندر:          این گیاه غنی از خواص ضدالتهابی می باشد. اسید بوسولیک موجود در آن مانع از جدا شدن بافت های سالم می شود.
 11. روغن کندر درمانی موثر برای پوکی استخوان:          این گیاه یک درمان موثر برای کاهش و یا جلوگیری از پوکی استخوان می باشد.