کندر خوراکی

خواص دارویی کندر و روغن کندر (بخش اول)

 1. نرم کننده پوست:           استفاده منظم و مداوم از این روغن، پوست را نرم و صاف می کند.
 2. کندر برای کاهش و از بین بردن جای زخم ها:           یک پوست عاری از جوش، مورد علاقه همه است.این روغن می تواند آکنه، جای عمل های جراحی، جای زخم ها و حتی ترک های پوستی را از بین ببرد و پوستی صاف ایجاد کند.
 3. روغن کندر برای بازسازی و ترمیم پوست:           این روغن با ترمیم سلول های مرده پوست و کاهش خطوط و چین و چروک آن ، پوست را ترمیم و جوان کند ؛ این یکی از بهترین خواص کندر است.
 4. تقویت ناخن ها از خواص روغن کندر:            این روغن ، ناخن های ضعیف یا شکننده و ظریف را تقویت می کند.
 5. روغن کندر ضد عفونت است:            این روغن یک ماده ضدعفونی کننده است و برای از بین بردن زخم ها و بریدگی ها کاربرد دارد و روند بهبود زخم ها را تسریع می بخشد.
 6. درمان زگیل از خواص روغن کندر:           این روغن را دو بار در روز و به مدت چندین هفته روی زگیل بزنید و درمان آنرا نظاره گر باشید.
 7. درمان گزش حشرات با روغن کندر:            یک قطره روغن کندر را برای کاهش ورم ناشی اغز گزش حشرات استفاده کنید . این روغن به درمان سریعتر آنها کمک میکند.
 8. درمان شوره سر با روغن کندر:            تقریبا تمام روغن های معطر مانند روغن کندر ، اگر به طور منظم استفاده شود به رفع شوره سر کمک میکند.
 9. روغن کندر برای داشتن موهای براق:            برای داشتن موهای براق و سالم میتوانید روغن کندر را به تنهایی یا با مقداری صمغ درخت مر ، ترکیب کنید و استفاده نمایید. از این ۲ ماده به عنوان ژل حالت دهنده مو نیز میتوان استفاده کرد.
 10. روغن کندر برای کاهش و یا توقف ریزش مو و داشتن موهای سالم:           روغن کندر باعث تقویت ریشه مو و متوقف کردن ریزش مو میشود و در کل به سلامت موها کمک میکند.
 11. تسکین درد:           دردهای ناشی از التهاب را میتوان با استفاده از روغن کندر