تخم شنبلیله

خواصی درمانی تخم شنبلیله

خواصی درمانی تخم شنبلیله:

  1. کمک به کنترل دیابت:                                 در اکثر بیماران دیابتی توصیه می شود که تخم شنبلیله را در رژیم غذایی خود بگنجانند، زیرا بر سلامت آنها تأثیر مثبتی دارد.
  2. جلوگیری از حمله قلبی تخم شنبلیله: تاثیر قابل توجهی بر سلامت قلب و عروق دارد که از آسیب جدی قلب جلوگیری می کنند.
  3. تخم کمک به جلوگیری از سرطان: مطالعات نشان داده اند که روغن استخراج شده از تخم شنبلیله می تواند با سرطان مبارزه کند.
  4. تخم شنبلیله برای کاهش سندروم قاعدگی: مطالعات نشان داده اند که تخم شنبلیله می تواند درد ناشی از امراض قاعدگی و سایر علائم مرتبط با قاعدگی را کاهش دهد.
  5. دانه های شنبلیله برای بهبود تولید شیر مادر: در آسیا از دانه های شنبلیله برای افزایش تولید شیر مادر استفاده می کنند.
  6. تخم شنبلیله برای کاهش سطح کلسترول: تحقیقات نشان داده اند که تخم شنبلیله به کاهش سطح کلسترول بد کمک، و باعث افزایش کلسترول خوب در بدن می شوند.
  7. تخم شنبلیله برای کمک به کاهش درد آرتریت: آرتریت اختلال است که سبب التهاب در یک یا چند مفصل می شود و درد شدید و سایش و پارگی عضلات مفصلی را منجر می شود. که تخم شنبلیله از آن جلوگیری می کند.
  8. تخم شنبلیله برای کمک به هضم: برای کسانی که از بیماری های معده رنج می برند خوردن تخم شنبلیله می تواند یک مزیت باشد.
  9. کمک به کاهش وزن با تخم شنبلیله: اگر در حال تلاش برای کم کردن وزن هستید، اضافه کردن تخم شنبلیله به رژیم غذایی شما بسیار موثر خواهد بود. تخم شنبلیله از انباشت چربی جلوگیری می کند و سوخت و ساز و گلوکز ها را بهبود می بخشد.
  10. تخم شنبلیله برای بهبود عملکرد کلیه: گنجاندن تخم شنبلیله به رژیم غذایی به عملکرد بهتر کلیه کمک میکند.
  11. تخم شنبلیله برای محافظت از کبد: کبد مسئولیت دفع سموم از بدن را برعهده دارد. آسیب به کبد، می تواند بر سلامتی شما تاثیر بگذارد. یکی از علل اصلی کاهش عملکرد کبد مصرف بیش از حد الکل است. مطالعات نشان داده اند که تخم شنبلیله می تواند از کبد در برابر آسیب محافظت کند.
  12. تخم شنبلیله برای کمک به کنترل سوزش معده: هنگامی که افراد به تسکین سوزش معده فکر می کنند، معمولا درمان های بسیار زیادی که به ذهنشان می رسد. اما تخم شنبلیله یکی از بهترین درمان ها است که باعث افزایش رفلکس اسید معده نیز نمی شود.
  13. تخم شنبلیله برای کمک به حفظ عملکرد مغز: مطالعات تایید کرده اند که استفاده مکرر از تخم شنبلیله می تواند بیماری هایی مانند:آلزایمر و پارکینسون را که از طریق مکانیزم های مغز اتفاق می افتد، کاهش دهد.
  14. دانه های شنبلیله برای افزایش میل جنسی: تخم شنبلیله برای مردان مزایای بسیار زیادی دارد. که عبارتند از:درمان فتق و جلوگیری از الگوی کچلی و درمان اختلال نعوظ. تخم شنبلیله می تواند سطح تستوسترون و تحریک جنسی را افزایش دهد و اثبات شده است که مصرف مکمل های آن، عملکرد و میل جنسی را افزایش می دهد.
  15. دانه های شنبلیله برای کمک به سلامت بانوان: شنبلیله همچنین حاوی ترکیبات خاصی مانند استروژن، ایزوفلاون ها، است که به کاهش سرگیجه و درد مرتبط با سندروم پیش از قاعدگی کمک می کند. این ترکیبات همچنین باعث کاهش علائم یائسگی مانند نوسانات خلقی و گرگرفتگی می شود. همچنین تصور می شود که برای تحریک زایمان از طریق انقباض رحم کمک میکند و میتواند درد زایمان را کاهش دهد. اما مصرف بیش از حد تخم شنبلیله ممکن است در دوران بارداری منجر به زایمان زود رس یا سقط جنین شود.
  16. دانه های شنبلیله برای بهبود عملکرد ورزشی: یک مطالعه منتشر شده در مجله علوم ورزشی و پزشکی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد، گزارش داد که ترکیبی از عصاره تخم شنبلیله تاثیر قدرت بر روی بدن دارد و عملکرد بدن را پس از تمرین های ورزشی بهبود میبخشد.
  17. دانه های شنبلیله برای کمک به درمان آرتروز: خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی تخم شنبلیله نتایج مثبتی را بر روی کمک به درمان آرتروز داشته است.
  18. دارای اثرات ضد پیری: تخم شنبلیله می تواند از مزایای شگفت انگیزی برای پوست داشته باشد. از جمله از بین بردن علائم پیری، مانند:چین و چروک و خطوط ظریف.
  19. دانه های شنبلیله برای کمک به درمان آکنه: کسانی که مدام از آکنه رنج می برند، می توانند از تخم شنبلیله برای از بین بردن آن استفاده کنند، که بسیار موثر است.
  20. دانه های شنبلیله مرطوب کننده پوست: دانه های شنبلیله می توانند به مرطوب کردن و تغذیه کردن همه نوع پوست، به خصوص پوست های خشک کمک کنند.
  21. جلوگیری از ریزش مو: تخم شنبلیله در تقویت ریشه های مو و درمان مشکلات فولیکولی بسیار موثر است.
  22. تخم شنبلیله برای کمک به براق شدن مو: برای داشتن موهایی براق، سعی کنید که از یک ماسک موی شنبلیله استفاده نمایید.
  23. تخم شنبلیله برای مبارزه با شوره سر: شوره سر، یکی از بیماری های رایج و مضر است که معمولا در طول زمستان اتفاق می افتد. درمان های مختلفی برای شوره سر وجود دارد، که یکی از بنیادی ترین و موثرترین دارو ها استفاده از تخم شنبلیله است. آنها همچنین یک درمان بسیار موثر برای درماتیت پوست سر می باشند.
  24. تخم شنبلیله برای جلوگیری از سفید شدن زودرس مو: از دانه های شنبلیله ، از زمان های بسیار دور برای جلوگیری از سفید شدن مو استفاده می شده است.