خواص خاکشیر برای زنان، آقایان و کودکان

خواص خاکشیر برای زنان باردار:           اگر در بارداری از یبوست رنج می برید خاکشیر می تواند دوای درد شما باشد اما چون خاکشیر ملین است مصرف زیاد آن در بارداری به علت شل شدن دهانه رحم خطرناک است و خطر سقط جنین در ماه های ابتدایی را در پی دارد اما در اواخر آن موجب تسهیل زایمان می شود. در شیردهی نیز بهتر است از پزشک خود سوال کنید که آیا خاکشیر مصرف نمایید یا خیر.

خواص خاکشیر برای مردان:                   خاکشیر به علت وجود سودا ایجاد شده، ضعف قوای جنسی در مردان را برطرف و ناباروری را درمان می کند.

خواص خاکشیر برای نوزادان و کودکان:                 اگر کودکتان به یبوست دچار است خاکشیر مثل یک ملین طبیعی عمل می کند و آن را درمان می کند و غذا را هضم می کند وخواص ضد باکتریایی آن خطر ابتلا به اسهال را کاهش می دهد. اگر نوزاد شما به دنبال بیماری هایی مانند آبله مرغان و سرخک تب داشت و پوست او دچار خارش شد، خاکشیر که به درمان تب بالا و خارش پوست در نوزادان و کودکان کمک می کند. توجه کنید که خاکشیر را میتوانید از ۲ سالگی به بعد به نوزاد بدهید و قبل از آن شربت خاکشیر را از صافی رد کرده و از آب آن به نوزاد بدهید.

خواص خاکشیر برای مو:        خاکشیر دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری است پس روزی ۲ تا ۳ لیوان از آن را بنوشید تا تاثیر آن را بر موهای خود ببینید.

خواص خاکشیر برای رفع آکنه و لک صورت:       خاکشیر دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتری است و آکنه و جوش را درمان می کند و صورت را پاکسازی می نماید. برای درمان جوش به مقدار دو قاشق غذاخوری خاکشیر را با یک دوم فنجان عرق شاه تره و کاسنی مخلوط کنید و به مدت سه هفته مصرف کنید. خاکشیر می تواند پوست صورت را روشن کند و لک های پوستی را نیز درمان نماید. برای این منظور مقداردو قاشق غذاخوری خاکشیر را با رنجیبین خیسانده شده و صاف شده مخلوط کنید و به مدت سه هفته از آن میل کنید تا تاثیر آنرا مشاهده کنید.